close
دانلود آهنگ جدید
دانستنی های روز

جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمنموضوع : گوناگون , دانستنی های روز ,

باشگاه خبرنگاران: بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهد؛ دروغ گفتن به مرور زمان سبب به وجود آمدن چین و چروک هایی در پوست می شود.

به گزارش نیو نیوز دروغ گفتن به مرور زمان پوست صورت را زشت و پیر می کند و سبب تنش های عصبی و مغزی در روح و روان می شود.

بررسی های نشان می دهند؛ دانشمندان با مطالعه و انجام آزمایشاتی روی 150 زن و مرد دریافتند که حین دروغ گفتن نورون های مغزی با یکدیگر تداخل پیدا می کنند و خون رسانی در کل بدن به ویژه ناحیه سرو صورت کم می شود.

دروغ گفتن پوست صورت را شل و باعث به وجود آمدن چین و چروک های عمقی و شدید در پوست می شود.

هنگامی که دروغ می گویید مغز شما با دریافت سیگنال های منفی باعث می شود صورت شما زشت تر جلوه کند و پوست صورتتان خشن تر و عصبی می شود.

دروغ گفتن باعث می شود مغز پیام های منفی به کل بدن ارسال کند و برای دفع این سیگنال بر آثارش را روی صورت نشان می دهد و صورت با واکنش های عجیب و گاهی خشن و بد این سیگنال ها را از خود دور می کند.امتیاز :

دروغ نگوییم ... نوشته شده در جمعه 02 اسفند 1392 ساعت 4:36
توسط : admin

موضوع : گوناگون , آموزنده , دانستنی های روز ,

ورزش کردن در شب ممنوع
محققان بر این باورند که شب را برای ورزش کردن انتخاب نکنید، زیرا در این زمان گاز دی اکسید کربن توسط درختان در هوا انتشار می یابد.در این ساعات اکسیژن جذبی درختان در طول روز به شکل دی اکسید کربن وارد محیط می شود.

گرچه اغلب افراد به دلیل کمبود وقت و مشغله های روزانه، شب را برای ورزش و فعالیت بدنی انتخاب می کنند، اما این کار نه تنها مفید نیست بلکه به دلیل کمبود اکسیژن و انتشار دی اکسید کربن، عوارض ریوی نیز به همراه خواهد داشت.

اگر قصد ورزش در محیط باز را دارید، ساعات اولیه صبح بهترین زمان برای این کار است، زیرا اکسیژن موجود در هوا کافی بوده و به دلیل تردد کم وسایل نقلیه در این ساعات، غلظت آلاینده های هوا پایین است.

ورزش شبانگاهی به ویژه در پارک ها و مناطق پر درخت خطرناک تر است. در صورتی که ناچارید مسافتی را در شب به صورت پیاده طی کنید، بهتر است معابر عمومی را انتخاب کرده و تا حد امکان وارد پارک ها نشوید، همچنین آرام راه بروید زیرا پیاده روی تند و سریع در این زمان می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد.


امتیاز :

درشب ورزش نکنید!!! نوشته شده در دوشنبه 13 خرداد 1392 ساعت 13:24
توسط : seyed kazem

موضوع : آموزنده , دانستنی های روز ,

 

 


۱- هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر شمع خودرو تعویض گردد.
۲ - صافی بنزین و لنت ترمز هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر تعویض شود.
۳ - تسمه تایم خودرو هر ۶۰۰۰۰ کیلومتر تعویض گردد.
۴ -تسمه تایم باید برند معتبر باشد.روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا در هر ۵۰۰۰ کیلومتر تعویض شود.
...ادامه مطلب

امتیاز :

توصیه هایی برای نگه داری خودرو نوشته شده در چهارشنبه 07 فروردين 1392 ساعت 4:46
توسط : admin

موضوع : گوناگون , دانستنی های روز ,

 

اگر بخواهید وزن کم کنید در این صورت باید بر گرسنگی خود غلبه کنید،راهكارهایی برای غلبه بر این احساس ارائه می‌دهیم.
 
دلایل گرسنگی:
نیاز بدن: دلیلی كه همه می‌دانند. وقتی سلول‌های ما برای فعالیت‌های بدنی به انرژی نیاز دارند با ارسال پیام عصبی به مغز احساس گرسنگی را در ما ایجاد می‌كنند.در نظر داشته باشید كه گاهی نیز ممكن است برخلاف نیاز بدن ما گرسنه نباشیم.كسانی كه هیچ وقت گرسنه نیستند وجود دارند و افرادی نیز وجود دارند كه برخلاف نیاز بدنشان همیشه گرسنه‌اند.این افراد دچار اختلال در اشتها هستند كه می‌تواند دلایل بسیاری از قبیل افسردگی،استرس،وسواس،كم‌اشتهایی عصبی و یا پرخوری عصبی و... داشته باشد.
 
عادت: اگر هر روز سر ساعت مشخصی غذا می‌خورید،همیشه سر آن ساعت گرسنه می‌شوید، چه بدن شما نیاز داشته باشد چه نداشته باشد.
 
لذت از غذا خوردن: معمولا افراد از خوردن غذا لذت می‌برند،برای همین با استشمام بوی غذا و یا دیدن آن احساس گرسنگی می‌كنند.
 
چگونه بر گرسنگی غلبه كنیم؟
حفظ تعادل: پرهیز از افراط و تفریط در غذا خوردن می‌تواند اراده شما را در برابر خوردن یا نخوردن غذا تقویت كند.اگر همیشه متعادل بخورید هم از غذا لذت بیشتری می‌برید،هم دچار وسواس و استرس راجع به غذا خوردن نمی‌شوید و هم می‌توانید در برابر این حس ایستادگی كنید،چرا كه شما به پرخوری عادت ندارید و با كم خوردن نیز خود را آزار نمی‌دهید،پس دلیلی ندارد كه گرسنگی بر شما پیروز شود.
 
سرگرم بودن: بعضی‌ها و بهتر بگوییم خیلی‌ها غذا خوردن را به عنوان یك تفریح و سرگرمی می‌دانند و برای همین هر وقت كه بیكار می‌شوند و یا حوصله‌شان سر می‌رود سراغ یخچال می‌روند و با خوردن خود را سرگرم می‌كنند در حالی كه ممكن است اصلا گرسنه نباشند.برای این كه این عادت از سرتان بیفتد بهترین كار این است كه خود را به سرگرمی دیگری عادت دهید تا غذا خوردن بی‌موقع و بی‌دلیل را كنار بگذارید. با خودتان قرار بگذارید كه هر وقت خواستید به خاطر سرگرمی چیزی بخورید به جای آن یك فعالیت دیگر انجام دهید و از قبل نیز فكر آن را بكنید، مثلا یك كتاب را آماده كنید تا در این مواقع به سراغ آن بروید یا درست كردن یك پازل را برای این مواقع بگذارید و یا هر فعالیتی كه دوست دارید.در این حالت كم‌كم میلتان به غذا خوردن‌های اضافی از بین می‌رود و یاد می‌گیرید كه خود را با چیز‌های مختلف و بهتر و مفیدتر سرگرم كنید. بعضی‌ها نیز عادت دارند هنگام فعالیت‌های خاصی مانند تلویزیون دیدن و یا كتاب خواندن غذا یا تنقلات می‌خورند بدون توجه به این‌كه گرسنه‌اند یا نه.این عادت را نیز می‌توان ترك كرد به این صورت كه خوراكی خود را از تنقلات پركالری به میوه و سبزیجات و بعد از مدتی به نوشیدنی و بعد از آن نیز كم‌كم به هیچ تبدیل كنید....ادامه مطلب

امتیاز :

چگونه میتوانیم بر گرسنگی غلبه کنیم؟؟؟ نوشته شده در دوشنبه 04 دي 1391 ساعت 3:47
توسط : admin

موضوع : عجیب , دانستنی های روز ,

 

مطالعات جدید ثابت کرده است که چشم زنان در تشخیص رنگها و چشم مردان در شناخت حرکات بهتر عمل می کند.
  در این مطالعات که توسط محققان دانشگاه بروکلین انجام شده است ، مشخص شد مردان برای تشخیص رنگ ها به طول موج بیشتری نیاز دارند در حالی که حرکت های مختلف را مانند یک شکارچی ماهر به خوبی و در کمترین حرکت می بینند.

 هرچه رنگ گرمتر باشد طول موج بیشتر و قویتری دارد و مردها آن را راحت‌تر می بینند به همین دلیل است که مردها بیشتر به رنگ‌هایی مانند قرمز و نارنجی واکنش نشان میدهند تا رنگهایی مانند سبز و زرد.
این مطالعه همچنین نشان داد که مردان در تشخیص سایه ها و تفاوت میان رنگ هایی مانند آبی و زرگ و سبز توانایی کمی دارند و به عبارتی این کار کمی برایشان دشوار است.

از سوی دیگر آنها به راحتی و از راه بسیار دور نازکترین و سریعتری حرکت یا درخشش را درک می کنند و می بینند.
به گفته محققان نورون های عصبی موجود در چشم مردها تحت تاثیر هورمن های مدارنه به خصوص تستوسترون این ویژگی را در مردان تقویبت کرده است.
به طور حتم این تحقیقات علت موفقیت مردان در شکار، رانندگی و سایر فعالیت های خاص را ثابت کرده است.

 


 
امتیاز :

چرا مردها در رانندگی ، شکار و... موفق ترند؟؟؟ نوشته شده در شنبه 02 دي 1391 ساعت 3:33
توسط : admin

موضوع : دانستنی های روز ,

 

[تصویر:  01.jpg]
بله همگی ما می دانیم که اینشتین این فرمول (2mc=e) را کشف کرد. اما واقعیت آن است که چیزهای کمی در مورد زندگی خصوصی اش می دانیم. پس خودتان را با مرور این هشت مورد شگفت زده کنید!


1. او با سر بزرگ متولد شد


وقتی اینشتین به دنیا آمد خیلی چاق بود و سرش خیلی بزرگ تا آن جایی که مادر وی تصور می کرد فرزندش ناقص است اما بعد از چند ماه سر و بدن او به اندازه های طبیعی بازگشت.

2. حافظه اش به خوبی آنچه تصور می شود نبود


مطمئنا اینشتین توانسته کتاب های مملو از فرمول و قوانین را حفظ کند اما برای به یاد آوری چیزهای معمولی واقعا حافظه ی ضعیفی داشته است. او یکی از بدترین اشخاص در به یاد آوردن سالروز تولد عزیزان بود و عذر و بهانه اش برای این فراموش کاری مختص دانستن تاریخ تولد برای بچه های کوچک بود.

3. او از داستان های علمی، تخیلی متنفر بود


اینشتین از داستان های تخیلی بیزار بود زیرا احساس می کرد آنها باعث تغییر درک عامه مردم از علم می شوند و در عوض به آنها توهم باطلی از چیزهایی که حقیقتا نمی توانند اتفاق بیفتند میدهد. او می گفت:(من هرگز در مورد آینده فکر نمی کنم زیرا به زودی می آید.)


[تصویر:  02.jpg]
4. او در آزمون ورودی دانشگاه رد شد


در سال 1895 در سن 17 سالگی اینشتین که قطعا یکی از بزرگترین نوابغی است که تاکنون متولد شده در آزمون ورودی دانشگاه فدرال پلی تکنیک سوئیس رد شد. در واقع او بخش علوم و ریاضیات را پشت سرگذاشت اما در بخش های باقی مانده مثل تاریخ و جغرافی رد شد. وقتی بعد ها از او در این رابطه سوال شد گفت:(آنها بی نهایت کسل کننده بودند و او تمایلی برای پاسخ دادن به این سوالات را در خود احساس نمی کرد.)

5. علاقه ای به پوشیدن جوراب نداشت


اینشتین در سنین جوانی یافته بود که شصت پا باعث ایجاد سوراخ در جوراب می شود. سپس تصمیم گرفت که دیگر جوراب به پا نکند و این عادت تا زمان مرگش ادامه داشت.

6. او فقط یک بار رانندگی کرد


اینشتین برای رفتن به سخنرانی ها و تدریس در دانشگاه از راننده مورد اطمینان خود کمک می گرفت. راننده وی نه تنها ماشین او را هدایت می کرد بلکه همیشه در طول سخنرانی ها در میان شنوندگان حضور داشت. یک روز اینشتین در حالی که در راه دانشگاه بود با صدای بلند در ماشین پرسید: چه کسی احساس خستگی می کند؟ راننده اش پیشنهاد داد که آنها جایشان را عوض کنند و او جای اینشتین سخنرانی کند چرا که اینشتین تنها در یک دانشگاه استاد بود و در دانشگاهی که سخنرانی
داشت کسی او را نمی شناخت و طبعا نمی توانستند او را از راننده اصلی تشخیص دهند قبول کرد. اما کمی تردید در مورد اینکه اگر پس از سخنرانی سوالات سختی از وی بپرسند او چه میکند در درونش داشت. به هر حال سخنرانی به نحوی عالی انجام شد ولی تصور اینشتین درست از آب درامد. دانشجویان در پایان سخنرانی شروع به مطرح کردن سوالات خود کردند. در این حین راننده باهوش گفت: سوالات به قدری ساده هستند که حتی راننده من نیز می تواند به آنها پاسخ دهد. سپس اینشتین از میان
حضار برخواست و به راحتی به سوالات پاسخ داد به حدی که باعث شگفتی حضار شد.[تصویر:  03.jpg]

7. الهام گر او یک قطب نما بود

اینشتین در دوران نوجوانی یک قطب نما به عنوان هدیه تولد از پدرش دریافت کرده بود. وقتی او طرز کار قطب نما را مشاهده می نمود سعی می کرد طرز کار آن را درک کند. او بعد از انجام این کار بسیار شگفت زده شد. بنابراین تصمیم گرفت علت نیروهای مختلف در طبیعت را درک کند.8. راز نهفته در نبوغ او


بعد از مرگ اینشتین در سال 1995 مغر او توسط توماس تولتزهاروی برای تحقیقات برداشته شد. هاروی تکه هایی از مغز اینشتین را برای دانشمندان مختلف در سراسر جهان فرستاد از این مطالعات دریافت می شود که مغز اینشتین در مقایسه با میانگین متوسط انسان ها مقدار بسیار زیادی سلولهای گلیال که مسئول ساخت اطلاعات هستند داشته است.
همچنین مغز وی مقدار کمی چین خوردگی حقیقی موسوم به شیار سیلیسیوس داشته که این مسئله امکان ارتباط آسانتر سلولهای عصبی را با یکدیگر فراهم می سازد. علاوه بر اینها مغز وی دارای تراکم و چگالی زیادی بوده و همین طور قطعه اهیانه پایینی توانایی همکاری بیشتری با بخش تجزیه و تحلیل ریاضیات را داشته است.

[تصویر:  04.jpg]


امتیاز :

حقایـقی بـاورنکـردنی از زنـدگی آلبـرت اینـشتیـن نوشته شده در جمعه 10 آذر 1391 ساعت 7:30
توسط : admin

موضوع : دانستنی های روز ,

بستنی چوبی

اختراع بستنی
چوبی به سال 1905 بر می گردد. ماجرا از این قرار بود که روزی پسر 11 ساله
ای به نام فرانک اپرسون آبمیوه خود را که از پودر میوه و آب درست شده بود،
به همراه قاشقی که برای هم زدن آن به کار برده بود در بیرون از خانه جا
گذاشت. صبح فردا آبمیوه یخ زده بود و به قاشق چسبیده بود. به این ترتیب
اولین بستنی چوبی اختراع شد و فرانک بیست سال بعد این اختراع خود را به ثبت
رساند.

Rogaine (دارویی برای رویش مجدد مو) :

مشاهدات
دانشمندان نشان می داد که بیماران مبتلا به فشارخون اگر از داروی لونیتن
استفاده کنند موهای ضخیم تر و پرپشت تری خواهند داشت و بدین ترتیب این دارو
برای درمان ریزش مو و رشد مجدد آن مورد استفاده قرار گرفت.

 


                

 

 ...ادامه مطلب

امتیاز :

 محصولاتی که اشتباهی اختراع شدند!!! نوشته شده در پنجشنبه 09 آذر 1391 ساعت 22:45
توسط : admin

موضوع : دانستنی های روز ,

مي دانيم که درد جسماني علامت و نشانه ايجاد مشکل و ناهنجاري در بدن است و عوامل مختلفي باعث درد و ناراحتي جسماني مي شوند. بعضي از اين عوامل موقتي و برخي نيز طولاني مدت و نيازمند دارو و درمان هستند.
در اينجا ما ترفند هايي را بيان مي کنيم که شما با دانستن و بکار بستن آنها، بعضي از درد ها را مي توانيد موقتا کاهش بدهيد.

خارش گلو
وقتي کودک بوديد، قلقلک دادن زير بغل شما يک سرگرمي جالب بود. حالا در بزرگسالان هم مي توان از اين ترفند براي رهايي از مشکل خارش گلو استفاده کرد. وقتي که سلول هاي عصبي گوش تحريک بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتيجه شما را از شر خارش گلو راحت مي کنند. پس قلقلک دادن گوش، باعث رفع خارش گلو مي گردد!

صداهاي فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوايي را تجربه کنيد
اگر در محلي شلوغ و پر سر و صدا هستيد، بطرف راست خم شويد و سعي کنيد با گوش راست بشنويد! گوش راست براي شنيدن حرفهاي تند و سريع مناسب تر است. گوش چپ براي تميز و تشخيص دادن تن هاي موسيقي، قوي تر است.

بر درد آمپول غلبه کنيد
به راحتي با سرفه کردن در حين تزريقات، مي توانيد درد آمپول را کاهش دهيد. سرفه کردن در اصل يک ترفندي است که باعث افزايش سريع و موقتي فشار در قفسه سينه شده و مسيرهاي عصبي درد را مسدود مي کند.

 
...ادامه مطلب

امتیاز :

 حقه هاي عجيبي که آدم به بدنش ميتونه بزنه؟!!! نوشته شده در جمعه 03 آذر 1391 ساعت 3:58
توسط : admin


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به forum-danestani می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .
بازدید : [Post_Hit]